Moja verenica i ja već oko 6 meseci ima kako smo saznali da imamo e-coli. Kod nje se javila u urinokulturi i cervikalno vaginalnom brisu a kod mene u brisu glanca i uretre dok je urin bio čist. Ona je po antibiogramu dobila terapiju 14 geramicina za 7 dana pa 7 dana nekog antibiotika, panklav čini mi se da je, dok su meni dali amoksiklav. Posle ispijene terapije ona je bila čista a meni se zadržala. Po preporuci kućnog lekara (hirurg tačnije) počeo sam da se perem belim vinom 3x dnevno, uključili smo čajeve (razne) i ulje divljeg origana. Posle 7 dana e-coli je kod mene nestala u potpunosti. 2 meseca se nismo kontrolisali, vodili ljubav bez zaštite kada smo saznali da se vratila. Odnosno samo meni u brisu uretre! Po antibiogramo e-coli mi je osetljiva na ampicilin, amoksiklav, alfacet, visern, tolicar, ciprocin i cefzil. Posto se plašim da uzimam antibiotike na internetu sam našao recept da u 1 litar vina prokuvam 300g belog luka, to ohladim, procedim i pijem 3x dnevno, ponovo se perem belim vinom i pijem ulje origana. Molm vas za pomoć (savet) postajemo očajni! Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Tu terapiju neznam.
      predlazem vam da odnosi budu samo sa zastitom.
      radite na jacanju imunog sistema.
      ne preterujte sa antibioticima.
      nema posebnog nekog razloga za brigu.
      eserihija je klica koja je stalni stanovnik debelog creva,
      znaci zivi sa nama.