Molim vas da mi protumačite spermogram. Spermogram izgled: beličast zapremina ejakulata: 2, 5 (2-7) likvefakcija: 13 (0-30) viskoznost: normalna koagulacija: ne ph: 8, 5 (7, 2-7, 8) broj spermatozoida/ml: 78 (20-250*10̂ ̂6/ml) broj spermatozoida/vol: 156 (>50 *10̂ ̂6/vol) progresivno pokretnih: 30 (>25% ) pokretnih u mestu: 10 (>10% ) nepokretnih: 60% leukocita: 10-15 (u vidnom polju do 15) spermocitogram normalne forme: 38 (>60% ) abnormalne forme: 62 (<40% ) glava: 18 (<30% ) vrat: 0 (<20% ) rep: 44 (<20% ) hvala

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Broj je dobar.
      pokretljivost lako smanjena.
      smanjen je broj spermatozoida normalnog oblika.
      leukociti na gornjoj granici.
      najverovatnije da je infekcija razlog ovakvog spermograma.
      zato uradite potrebne bakterioloske preglede: spermokultura,
      urinokultura, brisevi uretre na bakterije, hlamidije i obe mikoplazme.
      lecenje ako se nesto izoluje uz postovanje potrebnih principa kod polno
      prenosivih infekcija.