Postovani imam sina 5 godina on oko oba testisa ima prisutne brojne mikrokalcifikacije. Molim vas da li je to opasno i kakvu bolest to izaziva. Kako se leci.

    Odgovoreno: 08. 02. 2014.

Komentari na pitanje: #125110

    • Poštovani, imam 16 godina i zbog bola u desnom testisu lekar mi je predložio da uradim ultrazvuk oba testisa. Nalazi su uredni, sve je dobro, međutim u oba testisa imam brojne mikrokalcifikacije. Doktor mi je rekao da to nije česta pojava i da se kod ljudi obično nalazi samo nekoliko mikrokalcifikata. Takođe je rekao da mnogi smatraju ako postoje mikrokalcifikati, da je verovatnoća da će se stvoriti tumor na testisu, ali da to nije zvanično dokazano i da ne treba da brinem i da ćemo tek za nekoliko godina videti da li to može da utiče na plodnost. Zanima me Vaše mišljenje. Da li je ovo opasno, postoji li neki način za uklanjaje mikrokalcifikata i da li zbog ovoga mogu da imam neke dalje probleme?