Moj djed ima 83 godine. Prije 4 godine dijagnosticiran mu je karcinom prostate. Liječio se androcurom koji je sad ukinut i prepisan mu je estracyt. Prije 2 mjeseca slomio je bedrenu kost što je bio rezultat metastaze karcinoma. Nakon toga imao je velikih problema s mokrenjem, liječnici nisu uspjeli uvesti urinarni kateter zbog neprohodnosti prostate pa mu je postavljena cistostoma koja je sad izvađena i uspješno mu je postavljen urinarni kateter. Nalazi iz otpusnog pisma otprije 2 mj su kreatinin 115, urea 8. 4. Psa je 1050. 00. Ništa ga ne boli, samo se slabije kreće zbog te noge. Liječnici su vrlo škrti na riječima, tako da ja nemam pojma što da očekujem. Molim ako netko zna više da me uputi kako će to sada ići i kakve su prognoze. Hvala!

    Odgovoreno: 04. 02. 2014.
    • Poštovani,
      Na noreply@eklinika. Rs imate nase odgovore na ovo isto vase pitanje.
      neznam sta vam nije jasno.
      deda je u godinama i ima uznapredovali karcinom koji vise ne reaguje na
      hormonsku terapiju pa mu je propisana terapija estracytom.
      to je jedan od lekova koji se daje u takvim situacijama.
      niko ne moze da vam kaze sta da ocekujete.