Postovani stigao mi je patohistoloski nalaz vezan za pitanje 10330 koje sam vam poslala 23. 01. 2014. God. Molim vas za vase misljenje. Unapred zahvalna. Makroskopski nalaz: 430-vise smedjebelicastih isecaka tkiva precnika od 2-10 mm u kolicini od 1g. Patohistoloski nalaz: 430-na serijskim presecima analiziranih isecaka zida mokracne besike prisutno je tumorsko tkivo koje u vidu papilarnih formacija ili solidnih celijskih plaza infiltrise stromu, dopiruci do samog misicnog omotaca. Fokalno se uocava invazija limfnih sudova. Tumorske celije su ck7 i ck 20 pozitivne, dopiru do misicnog omotaca (jasno definisan pozitivnoscu na sma) , ali ga ne infiltrisu. Zakljucak: carcinoma papillare transitiocelluare invasium vesicae urinariae, srednje diferentovan tip (histoloski gradus ii) , nuklearni gradus ii bez elemenata jasne infiltracije misicnog omotaca u dostavljenom materijalu (tumorske plaze samo dopiru do misicnog omotaca) . Napomena: s obzirom na blizak kontakt tumorskih plaza i misicnog omotaca, neophodni su cesci kontrolni pregledi uz eventualno ponavljanje biopticke procedure.

    Odgovoreno: 01. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Kako misicni sloj nije zahvacen, smatrajte da je lecenje zavrseno.
      vec su vam rekli da su nuzne ceste kontrole kod urologa.
      predlazem da promenite nacin zivota i ishranu, kao i da koristite suplementaciju
      redovno. Cilj ovih mera je da podignete imunitet.