Poštovanje. Tržeći na internetu opis i genezu moje bolesti, naišao sam na vaš sajt. Naime, već 10 godina imam učestale bolove u nožnim zglobovima: kolena, skočni zgob, palac. Dakle pre 10 godina sam zakačio hlamidiju, koju nisam izlečijo zbog nekompetentnosti urologa: dejanovića iz novog sada. Interesuje me da li je moguće izlečiti bolest i kako. Hvala

    Odgovoreno: 30. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Ponekada je neku bolest tesko izleciti, pa tako i infekciju hlamidijom.
      medjutim treba da znate da testovi kojima detektujemo hlamidiju i nisu sto posto
      tacni. Zato vam predlazem da uradite test pcr za hlamidiju /dnk/ koji se smatra najpouzdanijim
      pa da se vidi da li i dalje posedujete ovu klicu i tek posle toga da razmisljate o nacinu lecenja.
      podsecam vas da je to polno prenosiva klica i da morate postovati sve mere predostroznosti /odnosi sa zastitom,
      lecenje partnerke/.
      sto se tice bolova u zglobovima pokusajte da promenom nacina ishrane donekle ublazite smetnje koje imate.