Postovani; operisao sam prosle god. U martu tumor mokracne besike. C67. 1 tumor je bio oko 2 cm. Ph nalaz: mikroskopski opis: u materijalu prisutno vise fragmenta tumora besike koji je papilarne građe; sa 15-20 celija u redu, pravilne orjentacije. Celije su izduzenog, ovalnog jedra, sa vezikularnim hromatinom bez jedarca. Prisuta je laka celijska atipija i hiperhromazija, mitoze nisu viđene. Patohistoloski nalaz: neinvazivna papilarna urotelijalna neoplazma niskog malignog potencijala. Tokom 2 kontrole. . . Bilo je dobro. Unosim zdravu hranu izbacio sam meso, jaja, alkohol, cigarete. . . Radim na imunitetu. Pijem dosta cajeva i flasiranu vodu. Posle 9 meseci primecen je jos jedan tumor 0. 6cm ostranjen je tur operacijom i jos 4 mala tumora. Patohistoloski nalaz isti: neinvazivna papilarna urotelijalna neoplazma niskog malignog potencijala. Da bi posle 20 dana se ponovo pojavili. . . Dr. Reci: "izgleda kao piljevina". Inace svaki put kada se pojavljivali novi tumori nisu bili na istim mestima i ima ih sve vise i vise. Od nalaza sam radio: krv (laboratorija) , skener mdct urografija, ultra zvuk, pluca, citroskopija, internista. . . Imam malo poviseni pritisak, koristim terapiju. I veoma povisenu masnocu (sve je preko granice) , eritrociti su mi uvek ispod granice 4. 47; msv 94. 5; urea 2. 9 aptt (s) 39. 75 i glukoza 6. 51 sada mi je preporucena 3 operacija. Idem za 2 dana. U opciji su i injekcije citostatici. . . Pitanje: da li treba da idem na operaciju? Ne bi zeleo da povredjujemo besiku i jos vise iritiramo sam tumor. Unapred zahvalan;

    Odgovoreno: 25. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Neznam gde vam se radi tur tumora ali ph izvestaj mora da da i dubinu tumora, odnosno da se vidi da li je resekcija isla do u misicni sloj besike i da li je tumor zahvatio misicni sloj.
      od toga zavisi dalje lecenje tumora.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika "bocokic "
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com