Poštovani, već duže vremena imam odredjene probleme vezane za penis i uretru. Naime, u nekim slučajevima, posle ejakulacije zna da me zaboli penis, pogotovo ako opet dobijem erekciju. Bol nestaje ako ponovo ejakuliram, ili ako se malo operem hladnom vodom. Bol u penisu zna i da se javi kad spavam, doduše jako retko, možda jednom u mesec-dva dana. Kada me bol probudi, imam jaku erekciju, osetim oštru bol sredinom penisa i deluje kao da u glaviću nemam osećaj. Kada mi erekcija opadne, nestaje i bol. Takodje dok sedim, imam osećaj kao da mi je neki nerv upaljen, i ako slučajno sednem na njega, osećam kao da me nakratko nešto probode u uretri. Sem toga, kada pipam sredinu penisa, osetim oštar bol, i najbliže kako mogu da opišem je jeste osećaj upaljenosti nerava. Taj bol ide od sredine penisa, pa sve do medjice, bukvalno mogu da napipam u kojim tačkama se nalaze bolovi. Radio sam test mokraće, ejakulata, bris na bakteriološki nalaz, mikoplazmu i ureaplazmu, sve je čisto, nemam nikakve infekcije i bakterije. Uradio sam i ultrazvuk bešike, prostate i testisa, takodje je sve u najboljem redu. Hteo bih da napomenem da to traje već 2 i po godine, ne smeta puno pošto bol nije stalan, ali kad me probudi ili kad me zaboli posle seksa sa devojkom, zna bitno da utiče na moju psihu i trenutno stanje. Pre svih tih bolova, imao sam kandidu na glaviću koju sam izlečio canestan kremom, mažući je 5-6 dana. Postoji li šansa da nedovoljno lečena kandida ima ovakve simptome? Mada mislim da bi se ona videla u brisu. Moja devojka je išla skoro na ginekološki pregled, radila je bris i papa test, ni ona nema bakterije ni infekcije, pa sam 100% siguran da me ne muči nešto infektivne prirode. Nakon istraživanja po internetu, došao sam do zaključka da je u pitanju ili psihološki problem, ili sam uklještio neki nerv (sumnjam na pudendalni nerv) . Pio sam čaj od mlečike, jeo bundevino semenje, 2 vrste tableta, conprostu, probiotske tablete, mazao contratubex po penisu po preporuci doktora i promenio ishranu, medjutim, i dalje postoji taj bol. Šta mi preporučujete? Da li da uradim ultrazvuk penisa i medjice, da li da radim neke vežbe, znate li šta je to što me muči? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 26. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Posto ste vec imali kandidu ponovite bris uretre na bakterije i gljivice.
      takodjer uradite i pregled stolice na bakterije i gljivice.
      mozete koristiti suplemente: probiobalance, paraprotex i stress managament.
      u slucaju da tegobe potraju, uraditi uretrocistoskopiju.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #124592

    • Imam jaku bol u glaviću da desne strane već 2 meseca. Strah me je da odem kod lekara zato što se plašim da imam rak penisa. Takodje, čini mi se da mi je glavić sa te strane promenio malo boju, pa bih hteo da vas pitam da li je moguće da sa 22 godine imam rak i da li rak penisa boli?