Postovani, prosle nedelje odradjena mi je operacija tumora mokracne besike. Oko levog orificijuma polje velicine 1. 5-2 cm sa rojtastim promenama, kratkih, dobro prokrvljenih rojti niskog rasta. Operacija je radjena u spinalnoj anesteziji. Od terapije mi je prepisan samo palitrex 7 dana. Rezultate ph analize nisam jos dobila. Katetar sam posle operacije nosila jedan dan. Pijem dosta tecnosti kako bi se besika ispirala, a urin je ponekad svetlo zute nekad tamnije zute boje, a ponekad se desi i da sa urinom izadje i parce zgrusane krvi. Sem bola slabijeg inteziteta prilikom mokrenja i peckanja nemam drugih tegoba. Danas sam odradila i analizu urina pa vas molim za misljenje o svemu. Unapred zahvalna. Izgled-zamucen albumen-poz (+) erotrociti svezi-dosta leukociti-12-14 epitelne celije-malo bakterije-malo

    Odgovoreno: 23. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Nalaz urina je normalan za stanje posle tur tumora besike.
      cekamo ph nalaz. Ako je tumor povrsan, odnosno nije prodro u dubinu besike/misicni sloj/,
      onda je glavni posao zavrsen. Ici ce te na redovne kontrole na urolosko onkoloski konzilijum.
      u slucaju da je tumor prodro u misicni sloj onda je situacija malo drugacija.
      zato da sacekamo patohistoloski nalaz.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      o69 543 563 3