Molim da mi odgovorite. Psa 7, 9, 17% , acp-k. Fos5. 4, acp-p kis. P. F 2. 2, acp-np3. 2, alp119, urin, bo, rt prostate vel. Zel. Ortaha, tvrdoelasticna, heterogeni levi lobus, dg. Bhp o, bactrim 10 dana, kontrola za 2 mes. -dogovor oko biopsije. O cemu se radi i kakva je korist od biopsije. Pozz. Stojan

    Odgovoreno: 23. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Nisu mi bas najjasnije ove vase skracenice, ali vidim da je psa 7, 9.
      predlozena je terapija i kontrola za dva meseca. Tada bi po meni trebalo ponoviti
      i totalni i slobodni psa i izvrsiti procenu da li treba raditi biopsiju prostate.
      biopsija se radi kod sumnje na malignitet.
      malo se informisite na internetu o psa i bolestima prostate.