Da se nadovezem na prethodno pitanje. . . Zbog cestih recidiva kondiloma, uradjena tipizacija koja je pozitivna na visoko rizicne vrste virusa. Kako onda muskarac da kontrolise svoje zdravlje da ne dodje do opasnih promena, koji su to testovi, gde se rade, to me interesuje. . . Ako su za zenu papa i kolposkopija sta je za muskarca?

    Odgovoreno: 22. 01. 2014.
    • Poštovani,
      U urologiji za muskarce nemamo testove slicnih kolposkopiji vec pratimo izbijanje bradavica
      sto tumacimo kao aktivaciju virusa.
      zato odrzavajte imunitet da do toga ne dodje.
      sa imunolozima vidite koji bi to laboratorijski testovi bili za pracenje imuniteta,
      a sa nutricionistima vidite koju ishranu treba da primenite.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com