Postovani, imam problem sa kondilomima. Dobio sam par njih jos u osnovnoj skoli, samo sto kao dete tada nisam ni znao sta je to i tako sam ziveo sa njima a kada su krenuli sexualni odnosi oni su krenuli da se sire tako da su posle par godina toliko narasli da sam igrom slucaja na nekom pregledu saznao sta je u pitanju i da to treba skidati. Imam ih najvise, u grozdovima oko korena penisa, jedan je bio na glansu a imao sam i dva velika ispod predela pupka na stomaku. Isao sam prvo na krio ali poslednje dve godine redovno idem na radiotalase. . . Ima boljitka. . . Iako su se u pocetku vracali kao da ih neko seje sada vec sporije izbijaju, tj ne bujaju kao ranije ali opet izlaze. . . Najvise ih i dalje ima oko korena penisa dok onih na stomaku vise nema, tu je ostao samo oziljak. Vise ne znam sta da radim. . . Dve godine svakog meseca odem bar na jedan tretman ali oni uvek izrastaju novi. . . Sta da cinim, hocu li ih se resiti vec jednom. . . Kojom metodom vise da ih skidam kada svi hvale radiotalase a meni nisu otklonjeni ni posle dve godine njime. . . Bas se brinem sta mi se to desava. . . Kada pitam doktore da mi rade biospsiju prave me ludim i kazu da nema potrebe za tim. . . Zalaser mi kazu da unistava okolno zdravo tkivo. . . Dajte neki savet samo ne onog tipa da jacam imunitet. Imam suprugu, i njoj je tek posle pet god odnosa bez zastite izasao po koji kondilom kojih se resi nakon jednog tretmana radiotalasima. Inace lecimo se u klinickom centru. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Imunitet u vasem slucaju morate da jacate.
      odnosi moraju biti stalno sa zastitom.
      virusi koji izazivaju ove bradavice su kod vas stalno
      prisutni i samo jakim imunim sistemom ih mozete drzati pod kontrolom.
      redovno ih odstranjujte radio talasima.
      imunitet podizite pravilnom ishranom.
      za to konsultujte nutricioniste.