Postovani, imam 26 godina, posle 3 dana apstinencije uradio sam spermogram i spermokulturu. Protumacite mi rezultate. Supruga i ja vec 6 meseci pokusavamo da zatrudni. Zato sam ja prvi uradio analize. Zahvaljujem unapred. Nalaz mikrobioloskog pregleda mikoloski nalaz: gljivice roda candida nisu izolovane, enterococcus sp. (mali broj) . Spermogram 1. Makroskopski nalaz: likvefakcija 20min. Nepotpuna, konzistencija normalna. 2. Fizicko-hemijski i biohemijski nalaz: zapremina ejakulata (v) 4. 0 ml, ph 7. 8. 3. Mikroskopski nalaz: broj spermatozoida 103. 0 x 10 e9/i, broj spermatozoida/v 412. 0 x 10 e6/v, pokretljivost: a. Progresivno pokretni 0. 69, b. Pokretni 0. 08, c. Nepokretni 0. 23, leukociti dosta, bakterije malo, plocasti epitel retko, okrugli epitel retko, sluzi malo, hipoosmotski test 0. 66. 4. Spermocitogram: 1. Normalne forme 0. 66, 2. Abnormalne forme 0. 34 a. Glava 0. 14 b. Vrat 0. 14 c. Rep 0. 06. U primedbi mi stoji da eventualno uradim test na chl. Trachomatis i mycopl. + ureaplasma u.

    Odgovoreno: 16. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Spermogm vam je dobar i pored infekcije koju imate. U spermokulturi vam je izolovana klica enterocok
      koju treba leciti po antibiogramu koji vam je uradjen.
      predlozeno vam je da uradite testove na hlamidiju i obe mikoplazme.