Pozdrav. Preporučili ste mi hloramfenikol mast, nisam je još uvijek počeo koristiti. Koliko često koristiti tu mast? Da li bi mogla pomoći jer evo već nakon mjesec dana osjetim blagu bol pri 'ulasku u partnerku', mislim da mi je istegnula 'frenulum' (primjetna je mala ranica) . Ukoliko bude potreba za hiruškim zahvatom, da li se to radi pod 'totalnom' anestezijom i da li se može tražiti od doktora ta anestezija? Da li bi ponovo nakon par godina imao problem sa istim? I da li se mora nositi katetar ili insistirati bez toga? Mnogo boliova poslije operacije? Unaprijed zahvalan na odgovoru. Pozdrav iz banjaluke. Nemanja

    Odgovoreno: 16. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Mast mozete koristiti dva puta na dan.
      ako ne prodje javite se urologu.
      mozda ce trebati da se uradi mala intervencija. Radi se u
      lokalnoj anesteziji. Kateter se nece nositi.