Postovani doktore, imala sam u uk 20000/ ml enterokoka, medjutim moja dokt je bila na godisnjem, a njena zamena me je poslala na uz bubrega, m. Besike i tih kanalica. Sve je bilo u redu, samo mi je tkivo levog bubrega bilo malo oteceno, i bubrezi su mi izgledali kao da nsm nista pila. E sad, da li je to upala, posto je doktorica na zameni moju mamu pitala kakva je to oteklina. Ovih dana idem kod moje doktorice, ali pre toga moram opet da dam urin. I da, pre neki dan me je zabolelo u dnu kicme i odjednom preslo na levu stranu. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Neznam o kakvoj se oteklini radi ali je moguce da je doktorica na ultrazvuku videla stazu-zastoj u bubregu.
      zastoj je posledica nekog stopa u oticanju urina od bubrega do mokracne besike.
      u uk imate mali broj klica.
      zato je najbolje da posetite urologa.
      do tada koristite sto vise tecnosti/najbolje voda/