Pocituvan doktore pred nekoj mesec pocuvstvuvav bolka vo leviot testis i koga bole neznam dali e vo nogata ili vo testisot mi dava i zamor vo levata noga testisot e pospusten vo odnos na desniot, isto taka na leviot testis oddozdola imam nekolku bemki ako nesto znacat. Bolkata vo pocetokot ja cuvstvuvav samo koga kompjuterot (laptop) mi bese vo skutot seka bolkata e postojana. Ve molam da mi kazeto sto bi mozelo da bide i dali e seriozno. Vi blagodaram

    Odgovoreno: 14. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Bolovi u testisu se najcesce javljaju kod prostatitisa.
      kod zapaljenja testisa i epididimisa se javlja veci otok sa
      jakim bolovima sto vi nemate.
      znaci ispitajte prostatu-pregled krvi i mokrace, urinokultura, bakterioloski
      brisevi uretre, ultrazvuk testisa.