Pre mesec dana javila mi se temperatura 37, 5 i blagi bolovi u predelu bubrega koja je za dva dana dostigla 38 otisla sam kod doktora opste prakse mislio je da je viroza pa mi je dao ku5iju antibiotika ne tmogu da se setim tacnog naziva. Nije bilo poboljsanja pa sam se vratila na pregled za par dana, tada je odlucio da mi da pet injekcija gentamicina i da za tri dana izvadim krv, s tim da sam inace iz sela i u nasoj ambulanti rade samo leukocite, sedimentaciju i secer. Isprim (la sam injekcije malo mi je bilo bolje izvadila sam i krv i otisla kod doktora sa rezultatima. Rekao je da je urinarna infekcija da imam g gnoj i malo krvi u mokraci i prepisao mi jos jedan antibiotik "forteka" otisla sam u novi sad posto sam student i posle par dana vratila se malaksalost i pojacan bol u predelu bubrega, otisla sam u urgentni centar tamo su mi radili uz abdomena i rekli su da je sve u redu ali da se javim svom lekaru da mi da uput za nefrologa i urinokulturu. Bolovi su se smirili na tacno 9 dana i sad su ponovo prisutni, nisu nepodnosljivi ali mi smetaju i dobila sam temperaturu koja je dva dana bila 37, 5 a tri dana 38, 9 otisla sam ponovo kod mog lekara i dao mi je bez razmisljanja panklav i rekao da u sredu tacnije sutra dodjem da izvadim krv. Idalje uvece imam temperaturu 37, 5 i bolove u donjem delu ledja prvo a sad i u gornjem krstima. On mi ne daje uput za specijalistu i ne zn (m sta da radim, inace sam osetljiva i ne zelim toliko antibiotika da pijem. Smatram da taj doktor ne zna sta radi.

    Odgovoreno: 11. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Javite se urologu pod hitno.
      radi se o urinarnoj infekciji, najverovatnije pijelonefritisu.
      ponoviti urinokulturu i uraditi kompletnu laboratoriju.
      terapija antibiotici po nalazu antibiograma uz koriscenje
      probiotika i dosta tecnosti.