Postovani, pre mesec i po dana, na redovnom ginekoloskom pregledu primecena mi je masa velicine 5x5 cm, prvobitna dijagnoza je bila myoma uteri suspecta. Predlozena mi ja laparoskopska operacija, zbog velicine i sumnje da je miom na peteljci. Medjutim, na samoj operaciji, miom nije uocen, da bi daljim istrazivanjem nasli tumor besike. Tumor je izvadjen. Finalna dijagnoza tu vesicae urinarie. Cystitis acuta. Who patoloska dijagnoza: schwannoma beningum. Moje pitanje je: koja je verovatnoca da se ovaj tip tumora vraca i koji je uzrok nastanka? Naglasavam da sam pusac, konzumiram alkohol u umerenim kolicinama, ne koristim narkotike i nisam gojazna. Nisam bolovala od drugih ozbiljnij bolesti, od hronicnih mogu da navedem psorijazu, koja se u poslednjih 3 godine nije vracala. U porodici nije bilo slicnih slucajeva. Unapred zahvalna, biljana ristic

    Odgovoreno: 05. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Svanom je vrlo redak tumor a jos je redja lokalizacija na mokracnoj besici.
      na srecu, kod vas je benigne prirode.
      nastanak je nepoznat.
      a da li ce se vratiti to niko nezna.
      predlazem da budete stalno pod uroloskom kontrolom.
      pusenje i alkoxol ex.
      prilagodite ishranu po principima izlozenim u knjizi novaka djokovica.
      koristite suplementaciju.