Postovani, od pre nekih mesec dana s vremena na vreme osetim tup bol u levom testisu koji traje dok ne promenim polozaj sedenja i prodje. Naime, javlja se ako sedim na tvrdoj podlozi. Ranije sam isti takav bol osecao kad sam se bio ugojio te su mi butine smetale jako i pritiskale su testise do te mere da nisam mogao da spavam na boku, ali dok spavam na ledjima bol se ne bi javljao. Isto tako ako obucem neke sire bokserice bol nestane. A inace kad se javi zna malo da se siri i u prepone i u predeo uretera. Nema otoka testisa, nema nikakvih kvrzica, nemam osecaj topline u njima, nemam problema ni sa mokrenjem ni sa ejakulacijom, znaci nista osim tog bola. Zanima me vase strucno misljenje, koliko je to alarmantan bol i je li moguce da je zaista uzrokovan samo tesnim boksericama i neudobnom stolicom? Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 04. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Proveriti da nemate pocetnu preponsku kilu.
      hoce nekada i kod prostatitisa da se javi.
      najverovatnije je ipak da prilikom sedenja pritiskate
      strukture nervno krvne peteljke testisa koja prolazi
      kroz preponski kanal i uliva se u testis.
      ipak uradite i ultrazvuk testisa.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #123871

    • Poštovani, od pre nedelju dana mi je počeo bol u desnom testisu povremeno pojavi se na 15-20 minuta pa nestane i tako par puta u danu, nakon 3 dana me počeo i boleti levi testis bol je tupa, dovoljno da bude neprijatna i ne pojavljuje se kada sedim ili ležim nema crvenila niti su otečeni i jedno 3 puta su me bolela oba u isto vreme, zanima me šta da radim i dal treba da se zabrinem?