Postovani. . Molim za tumacenje spermograma: volumen: 1, 2 likfenkcija: 30min ph: 9, 0 br spermatozoida: 20, ox10 (na 6) /ccm pokretnih posle 30min: 40% progresivni: 10% nepokretni: 60% normalni oblici: 65% patoloski oblici: 35% leukociti: 2-3 v. P epitelne celije: 1-2 v. P fruktoza: 1, 0 aglutinacija: / srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Lako je smanjen procenat pokretljivih spermatozoida sto je
      najverovatnije posledica infekcije urogenitalnih organa a za sto
      govore poviseni leukociti.
      uraditi spermokulturu, urinokulturu i briseve uretre na hlamidije i
      obe mikoplazme.
      ako se utvrdi infekcija posle lecenja bi spermogram mogao jos bolji
      da bude.