Moje dijete koje ce u februaru napuniti 6 godina ima problema sa e. Coli. Upotrebom antibiotika uspijemo za kratko vrijeme da je izolujemo, ali se ponovo vraca. Dobile smo je u porodilistu obje, ali ja sam je uspjela izlijeciti pomocu monurala. Interesuje me zasto djeca ne mogu koristiti taj lijek. Moram da napomenem da smo koristili velike kolicine cajeva, izbacili slatkise i mlijeko. Ona nema simptome povisene temperature kao druga djeca. Javljalo joj se cesto mokrenje, vratili smo pelene nocu, gubila je na kilazi kad je prelazilo preko 100000. Ne znam sto da radim dalje, pa bi mi mnogo znacilo da mi date odgovor. S'postovanjem!

    Odgovoreno: 26. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Infekcija urogenitalnog trakta eserihijom koli je kod nekih ljudi veliki problem jer se neko rodi bez antimikrobnih proteina
      koji su neophodni za eliminaciju ove klice. Kod tih ljudi ne treba mnogo insistirati na eradikaciju bakterije upotrebom
      antibiotika vec se treba oslanjati i na snagu imunog sistema. Zato treba jacati imuni sistem prvenstveno pravilnom ishranom, suplementima. . . . . . .
      konsultujte i imunologe.
      monural 2, 0 grama se moze davati deci preko 5 godina ali ga prvenstveno zbog nezeljenih efekata treba izbegavati kod dece.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursac 8
      nis
      www. Bocokicpoliklinika. Com
      e mail: bocokic@gmail. Com