Postovani, molim vas da mi protumacite rezultate pct testa. 10-15 nepokretnih 1-2 slabo pokretna 2 pokretna spermatozoida. Koliko je ovaj test bitan za ostajanje u drugom stanju? Hvala.

    Odgovoreno: 26. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Postkoitalni test /pct /pokazuje odnos-interreakciju izmedju spermatozoida i sluzi cervikalnog kanala,
      odnosno daje uvid u stanje pokretljivosti spermatozoida u cervikalnim putevima zene.
      normalno je da se nadju 10-50 normalno pokretnih spermatozoida sto bi dalo neku garanciju da dodje do
      oplodnje jajne celije.
      uradite asa test i vi i partner.