Poštovani, i sama uviđam koliko su rezultati spermograma mog muža loši, ali očajna sam i bila bih vam zahvalna na vašoj stručnoj proceni i eventualno nekom savetu sta dalje? Da li postoji mogućnost da je ureaplasma ili neka bakterija dala lažno loš rezultat? Rezultat: izgled-beličast zapremina 4 koagulacija da ph 8, 5 br sperm. /mil 1, 1 br sperm. /vol 4, 4 progresivno pokretnih 15 pokretnih u mestu 5 nepokretnih 80 leukocita 2-4 zbog malog br sperm. Nije urađen spermacitogram. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Spermogram ponoviti za par dana posle apstinencije od 4. Dana.
      tada uraditi i spermokulturu.
      ako nalaz bude isti onda je potrebna kompletna obrada.
      hormoni/fsh, lh, prolaktin, testosteron/
      bakterioloski pregledi/chlamidija, obe mikoplazme, trihomonas, bris uretre bakterije, mikoloski/.
      sa nalazima se javite na moj meil ili dodjite na pregled.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      e mail: bocokic@gmail. Com