Postovani, osetio sam odjednom umeren bol u predelu testisa-desnog (oni ne bole na dodir) . Sutradan sam odmah otisao kod urologa, koji je rekao da je sve u redu, rucni i ultrazvucni nalaz su bili u redu. Medjutim taj neprijatan osecaj se nastavio, nije jak bol, nije stalan, ali se javi dosta puta u toku dana. . . Posle 5 dana sam otisao kod drugog urologa, koji je nakon rucnog pregleda konstatovao da je sve u redu i da ultrazvuk nije ni potreban. . . Medjutim, mene to i dalje ne prolazi, testisi nisu bolni na dodir, a nekad imam utisak da bol potice i od tih kanala iznad njih. . . Da li je potrebno ponovo da idem kod urologa i da li ja smem raditi 2 ultrazvuka u razmaku od samo 10 dana, s obzirom da je to podrucje vrlo osetljivije i citao sam da povecana temperatura ultrazvuka moze da osteti polne celije i izazove neplodnost? Imam 21 godinu i jako sam zabrinut.

    Odgovoreno: 20. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Nema potrebe ponovo da radite ultrazvuk testisa.
      neka vas pogleda hirurg da iskljuci eventualno pocetnu preponsku kilu sa
      desne strane koja takodjer moze davati povremene bolove u predelu testisa.
      ako imate i smetnji sa mokrenjem u smislu cesceg mokrenja i eventualno pecenja
      u kanalu onda je moguce da imate uretroprostatitis koji takodjer moze davati bolne
      senzacije u predelu testisa.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      www. Bocokicpoliklinika. Com
      e mail: bocokic@gmail. Com