Postovanje doktore moj suprug ima dijagnozu oligoasthenosperma dali to znaci da nemogu prirodnim putem ostati trudna i koje su sanse za vto posto sam radila 2 puta i nista na otpusnoj listi pise, i posle 72 sata nema znakova fertilizacije odustaje se od postupka. Jel to znaci da su sanse za vto male

    Odgovoreno: 17. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Oligoasthenospermia znaci smanjen broj i smanjena pokretljivost spermatozoida.
      najcesci uzrok ovog poremecaja jesu infekcija, varikocela i autoimuni procesi.
      to su sve stanja koja se mogu leciti.
      znaci suprug neka se javi urologu koji se bavi muskim sterilitetom
      pa da se sprovedu potrebni pregledi i zapocne pravilno lecenje.
      inace to je stanje gde vto daje rezuktate i bez posebnog lecenja.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis
      www. Bocokicpoliklinika. Com
      e mail: bocokic@gmail. Com