Poštovani, početkom godine, moja devojka i ja smo uradili test na trihomonas i oboje smo bili pozitivni. Ono je od svog ginekologa dobil terapiju (vaginalete, orvagile) , uz naponemu da se i ja moram leciti. Meni je prenet savet: 2 gr orvagila, ali da "pitam u apoteci kako se uzima". Po savetu apotekara, ja sam uzeo 2 gr jednokratno (4 tablete) . Nakon kontrolnih testova, nije bilo infekcije. Međutim simptomi su se pojavili pre mesec dana i sada oboje imamo ponovo. Na raznim forumima sam pročitao da se "jednokratna doza" daje za lečenje kod žena, a da je za muškarce neophodna višednevna terapija orvagilom. Možete li mi reći kako i koliko dugo treba piti i da li je možda bolje lečenje triagilom (kako sam procitao na istom forumu) , koji se prodaje u pakovanju od 2gr tj. Uvek se pije jednokratno. Hvala unapred, pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Mozete pokusati i sa triagilom /tinidazol galenika srbija / koji je slican metronidazolu – orvagilu (galenika srbija) ,
      odnosi neka budu sa zastitom.
      cesto je trihomonas potrebno leciti duze vreme, pa ako ste u mogucnosti posle triagila
      koristite paraprotex i probiobalance tablete po jednu kutiju i vi i devojka.
      videti na www. Suplementi=srb. Com