Na nalazu spermokulture sam procitao da je izolovana e. Fecalis sa jos nekim napomenana. . . S-ampicilin, vankomicin, r-tetraciklini. Interesuje me sta taj nalaz znaci i da li ta bakterija e. Fecalis moze da utice na plodnost muskarca ako traje infekcija traje duze od godinu dana a pritom se ne koriste nikakva sredstva da se infekcija suzbije. Unapred vam zahvlaljujem na vasem odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Nalaz bakterije u spermokulturi je znak infekcije.
      kako je uradjen i antibiogram potrebno je lecenje
      ove bakterije ciljano.
      svaka infekcija prostate deluje nepovoljno na spermatogenezu.