Postovani, imam sledeci problem. Prosli mesec sam bila bolesna, tj imala sam upalu mokracne besike, uradjen nalaz na urin i ovako je glasio: *izgled: lako zamucen *boja: zuta *ph: 5 *rel. Opt. Gustina: 1030 *leukociti: +++ sediment: masa le, malo celija plocastog i okruglog epitela, nesto bakterija. Nakon toga uradjena i urino kultura gde nije nista nadjeno, ali sam dobila dve kutije citerala i jednu kutiju uricina. Doktorica mi je rekla da posle sbega toga uradim opet nalaz urina, ali kod drugog privatnika, sto sma i uradila. Sada je nalaz ovakav: *izgled: mutan *boja: svetlo zuta *ph vredonost: 6 *relativna gustina: 6. 0 *urobilinogen: 1 *leukociti: 25 sediment: eritrociti-svezi: 4-6; leukociti: 10-15; bakterije: dosta; epitelne celije: dosta; sluz: dosta. Sta vi mislte? Da li se za ovih mesec dana pogorsalo? Hvala

    Odgovoreno: 08. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Nalaz u sedimentu urina je sada bolji ali i dalje ima infekcije pa uradite urinokulturu.
      ako se izoluje bakterija lecite je po antibiogramu uz obavezno koriscenje probiotika.
      druga mogucnost je da odmah uzmete paraprotex i probiobalance tablete bez ikakvih pretraga.
      videti na www. Suplementi-srb. Com