Uradio sam spermogram i nalazi su pokazali ovako: likvefakcija u toku 30 min: da konzistencija: gusca bistrina: zamucena boja: belicasta sluz: - kolicina u ml: 2, 7 broj spermatozoida u l: 30, 0 broj spermatozoida u ejakulatu: 81, 0 zivih spermatozoida: 40% ukupno pokretnih (gusta kap): 40% aktivna progresija (, , a"): 15% slaba progresija (, , b"): 20% bez progresije (, , c"): 5% nepokretnih (, , d"): 60% normalnih oblika: 30% patoloskih oblika: 70% od toga defekt glave 60% i defekt vrata i srednjeg dela 10% druge celije: leukociti 0, 3x10/6ml aglutinacija: + sperma: asthenozoospermia i teratozoospermia (ova dva su verovatno uzrok sto treba da lecim) zamolio bi da mi neko odgovori koliko su losi rezultati i da li mora operacija za ovo ili ce biti neko adekvatno lecenje (antibiotici i ostalo)

    Odgovoreno: 08. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Prema onome sto ste vi poslali spermogram je dobar a dijagnoze koje ste poslali nisu u skladu sa parametrima koje ste dostavili.
      zato mozete poslati skeniran spermogram da vidimo da li ste sve dobro prepisali.