Postovani. . . Ovako imam problem kako su mi rekli sa perianalnom fistulom, tacnije. Jos od pre tri godine imao sam isti problem i gnojenje i nesto kao cista u predelu ispod testisa ka levoj strani kriske na zadnjici pa mi je to proslo. Sad opet od aprila, dijagnoza je perianalni apces kako je dijagnostikovano u bolnici kod hirurga, , tj urasla dlaka kako je reko urolog posto sam bio i kod njega za savet, ali me cudi sto to polazi od dna testisa. . . Posto mi je pre tri nedelje radjena incizija zbog temperature bio sam u bolnici 7 dana, rekli su mi da mora operacija kad se sve to zaceli, idalje stoji rupa otvorena ispod na dnu testisa, imao sam i bakterije pijem antibiotike za to. . . Zanima me jel to opasno, kakva je operacija, koliko traje oprovak, u smislu zarastanja rane i vracanje normalnoj fizickoj aktivnosti. Takodje da dodam, da posle lezanja u bolnci vec 7 meseca rana je i dalje otvorena i jos mi pomalo curi gnoj sa krvlju koji smrdi, imao sam razne bakterije pio razni antibiotike, sad vise i nepijem jer nevalja preterano. . Hirurg mi kaze da nezurim sa operacijom iako mi je u pocetku reko da to mora da se ocisti jer moze da bude opasno. Jel moze to nesto drugo da bude u pitanju osim ovog sto sam naveo, zbog regije na kojoj se nalazi izraslina???. Molim za pomoc unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Pravite razliku izmedju sinusa pilonidalisa /urasle dlake / i perianalne fistule /komunikacija-kanal
      izmedju debelog creva i koze/.
      i jedno i drugo se lece operativno. Fistula moze biti ozbiljna te potrazite hirurga proktologa koji
      se bavi tom problematikom.
      mislim da se kod vas radi o perianalnoj fistuli.
      to operisite jer nikada nece proci sama od sebe pa makar popili tonu antibiotika.