Postovani, u spermokulturi mi je pronadjena bakterija klebsiella. Antibiogram je pokazao osjetljivost na amoxicilin-clavul, ciprofloxacin, cefaleksin, chrolamphenicol, trimetoprim itd. . . Dijagnoza je prostatitis, nisam imao bolova sem nekih probadanja u predjelu stomaka/besike?. Ranije ove godine sam vodio borbu sa enterokokusom i nakon bezuspjesnih pokusaja raznih antibiotika izmedju ostalog 5sedmica ciprofloxacin, pa onda ampicilin, uspio sam je se rijesiti pa sada bih trebao krenuti sa novom turom antibiotika protiv nove bakterije. . . Doktor/infektolog mi je prepisao panklav 14 dana i 4 dana cefaleksin 500 2x2. Dok kod urologa, nalaz pise: rt: prostata vel. Kestena, bez upadljivih palpotronih promena. Eho: m besika normalne debljine zida. Prostata normalne velicine, ogranicena sa dve hipoehogene zone promera oko 15mm (ovo je preko ultrazvuka besike) . Vesic. Seminales nesto grubijeg izgleda. Urolog mi je prepisao 30 dana levofloxacin, iako nije bio na spisku antibiograma, no rekao je da dobro prodire prostatu, za razliku od gore navedenih. Upoznat sam da je ovo poprilicno jak antibiotik sa nekim poprilicno negativnim dejstvima, pa me zanima i vase misljenje. Nisam jos poceo piti antibiotike, pokusavam rijesiti sa cajem/boljom ishranom/antioksidansima. Nisam siguran da li mogu tu upalu besike rijesiti sa cajem. Da li bih uopste trebao pokusavati ili bi ipak morao odmah na antibiotike preci. Unaprijed zahvalan

    Odgovoreno: 03. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Antibiotik po antibiogramu dve nedelje/inace sto bi se radio antibiogram/.
      predlazem posle toga paraprotex, probiobalance i antioxidansi pola godine,
      pa kontrola spermokulture.
      za vise www. Suplementi-srb. Com
      a imate i moj meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na broj ovog pitanja.