Postovani imam problem sa levim testisom, pre par godina javio mi se bol u njemu otisao sam kod urologa na pregled on je rako da je sve u redu, osim sto imam malu cistu. U zadnjih nedelju dana opet je pocelo da me boli doduse moguce zbog udarca u fudbalu, ali sam ipak otisao da uradim pregled i ultrazvuk. Naime rekli su mi da su to spermatocele. Mene interesuje jel se to leci ili se odstranjuje? Jel opasno ili ne nisu mi rekli nista, da li cu izgubiti ceo testis i biti neplodan? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 02. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Radi se o benignoj cisti koja je najcesce na glavi pasemnika-epididimisa.
      zahteva pracenje ultrazvukom i eventualno operativno lecenje ako dostigne
      velicinu oraha. Operacijom se vadi samo cista tako da testis ostaje.
      ne utice na plodnost.