Postovani, molim vas za savet. Naime, supruga i ja vec skoro godinu dana pokusavamo da zacnemo prvo dete ali bezuspesno. Imamo 38 godina. Radili smo sve testove, i na prvi pogled deluju uredni, izuzev trajanja likverfakcije kod mene, koja je duza od 30 min. Pre nekoliko dana smo radili asa test, rezultat govori da kod supruge nema antitela, a kod mene rezultat kaze da u indirektnoj metodi nema antitela, dok u direktnoj metodi ima 40% vezanih spermatozoida. Da li ovaj rezultat govori da je nemoguce prirodno zacece i sta bi nam bilo ciniti? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 12. 2013.
    • Poštovani,
      40% vezanih spermatozoida u semenoj tecnosti dovoljan je znak da se autoimuni proces
      kod vas razvio i da nesto treba preduzeti.
      produzena likvefakcija govori da se nesto u prostati desava, moguce neprepoznata infekcija.
      zbog godina mozda i nemate mnogo vremena za istrazivanje i lecenje pa se javite ili za inseminaciju ili
      pak za neki drugi vid vto.