Postovani, na ct-u sam dobio sljedeci nalaz, pa me zanima vase strucno misljenje: u lateralnom dijelu parenhima kranijalnog pola lijevog bubrega nalazi se ekspanzivna solidno-cisticna tvorba promjera 3, 6cm, koja se inhomogeno i rubno inbibira. Blago potiskuje kaliks gornje trecine prema medijalno. Ne nalazi se znakova tromboze ili tumorske infiltracije lijeve renalne vene. O pisani process prvenstveno odgovara rcc s cističnom komponentom. Primjerena je morfologija i veličina desnog bubrega bez patološke imbibicije ili ekspanzivnog procesa. Nema dilatacije kanalnog sustava niti znakova litijaze obostrano. Obje renalne arterije su primjerene sirine lumena bez aterosklerotskih plakova. Umnozeni su limfni cvorovi retroperitoneuma lumbalne regie, najveci interaortikokavalnih dimenzija 1x0, 8cm. U jetri se vide 4 zarista lezije u ii, v, vi segmentu, promjera do 2, 5cm, po dinamici imbibicije i morfologiji mogu odgovarati kapilarnim angiomima. Uz medijalni rub slezene nalaze dvije ovalne tvorbe, promjera 1, 9 i 1 cm, koje odgovaraju splenunkulsima. Primjerena je morfologija gusterce i obje nadbubrezne zlijezde. Mokracni mjehur uredne je debljine stijenke. Prostata nije uvecana. Ne nalazi se slobodne intraperitonealne tekucine.

    Odgovoreno: 03. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Nalaz ct govori za solidno cisticni tumor gornjeg pola levog bubrega,
      sa sumnjivim promenama u limfnim zlezdama retroperitoneuma.
      sledi operativno lecenje.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #122699