Postovani, brisom mi je potvrdjena gonoreja. Svi ostali nalazi su uredni. Posto sam alergican na penicilin dobio sam terapiju eritromicin 500mg x 4, 7 dana. Nakon ispijene terapije ja i dalje imam belicasti iscedak. Trenutno nism u mogucnosti da odem kod lekara pa me interesuje vase misljnje i savet oko nastvka ili promene terapije? Hvala

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Posto ste alergicni na penicillin: uzimajte prvih sedam dana hemomycin tablete a 0. 5 1 dnevno, zatim
      tab. Ciprocinal a 0, 5 2x1 narednih deset dana. Uz ove lekove obavezno uzimajte probiobalance tab/probiotik/
      1 dnevno sazvakati.
      leci se i partnerka.
      odnosi sa zastitom.
      za mesec dana kontrola /najbolje pcr/dnk/metodom za detekciju gonokoka/.