Prilikom rutinske kontrole, lekar internist opazio je masu koja se nalazi u blizini levog bubrega. Nakon ovog nalaza, uputio me je na kompjutersku tomografiju, a nakon toga i na magnetnu rezonancu odakle sam dobio sledeci rezultat: retroperitonealna tu promena u kojoj su involvirani aorta, vena kava, kao i oba uretera. Ova promena najvise odgovara za retropertonealnu fibrozu. Ogledom da nemam nikakvih zdravstvenih problema, a zahvacena su oba uretera, svestan sam da to moze prouzrokovati u buduce otezano mokrenje i drugih problema. Molim vas da mi odgovorite kojom terapijom bih mogao da eliminisem fibrozu, kako bih preduhitrio sledece tegobe i komplikacije? Unapred zahvalan, petar kovacevic

    Odgovoreno: 26. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Zbog prirode bolesti morate stalno biti pod kontrolom nefrologa i urologa.
      lecenje je hirursko, lekovima i kombinovano.
      predlazem vam da se sa interneta redovno informisete o ovoj bolesti.
      da u terapiji koristite i alternativne metode lecenja.
      ishrani da posvetite najvecu mogucu paznju.