Postovani da li mozete da mi kazete da li su bakterije koje izazivaju urinarne infekcije prenosne seksualnim putem? Moja devojka ima problema sa upalom besike i urinarnim infekcijama. Vise puta je imala upale izazvane bakterijama proteus, enterokokus, eserihija koli. Cuo sam da eserihija moze da izazove i sterilitet kod muskaraca, ne znam da li je to tacno. Hvala vam unapred na odgovorima. Pozdrav.

    Odgovoreno: 23. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Jedno su polno prenosive klice a drugo je prisustvo patogenih bakterija kao
      sto je slucaj kod vase devojke.
      svaka infekcija potencijalno moze negativno uticati na proces spermatogeneze
      a ne samo infekcija eserihijom.