Imam problem sa bakterijom gardnerella sa simptomima beličastog iscedka na sluzokoži penisa i na glaviću crvenilo. Iscedak je beličast sa mirisom na ribu. Znam da je ta bakterija, jer je moja devojka dobila tu dijagnozu. Ona se jednom izlečila sa polygynax vaginaletema, ali joj se vratilo, jer je kod mene problem. Ta infekcija kod mene traje dugo, nekoliko godina. Nikad nisam pokušao lečenje farmakološki. Nemam nikakve druge simptome. Ne koristim alkohol (vrlo retko) , ne pušim i ne koristim droge. Naprotiv, vrlo se zdravo hranim i redovno vežbam. Danas mi je devojka bila na pregledu, pošto je u petom mesecu trudnoće i dobila je terapiju, a i za mene je predloženo: gynofort krema i orvagyl 400 2x1. Mi nismo znali da može uticati negativno na plod. Moje pitanje je: da li mogu ovo izlečiti sa nekom kremom, a da se ne piju nikakve tablete uz kremu? Tablete bih izbegao, ako je moguće! Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Infekciju je najbolje utvrditi brisevima.
      onda je i lecenje ciljano i efikasno.
      vi ste dobili dva leka, antimikotik i metronidazol, koji
      bi trebalo da vam saniraju ovu dugotrajnu infekciju na
      osnovu nasih iskustava.
      nisam siguran da samo kremom mozete izleciti ovu infekciju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #122581

    • Koju kremu koristiti za lečenje gardnerelle na penisu? Danas sam kupio rozamet kremu, ali sada mislim da je slaba, jer sadrži 10mg metronidazola. Hvala unapred