Poštovani, pitala bih vas kada se paru (muškarcu i ženi) , koji rade na bebi, preporučuje da urade antispermatozoidna antitela? Moj muž ima u brisu uretre stafilokok aureus, koji još nije uspeo da izleči, a ja ga nemam. Da li treba da uradimo ova antitela? Radimo na bebi već 14 meseci. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 11. 2013.
    • Poštovana,
      U slucajevima pojacane aglutinacije i posledicnom smanjenju pokretljivosti spermatozoida je
      nuzno potrebno uraditi analzu asa.
      pojacana aglutinacija je cesto posledica infekcije pa neka vas partner to uradi kako iz semene tecnosti tako i iz krvi.