Postovani, radio sam snimak rendgenom (dubinsko snimanje) . U izvestaju su mi napisali da su bubrezi pravilnog oblika, ocuvane strukture i pravilnog polozaja. Da se ne uocavaju kalcijumske senke. Da desni bubreg ima duplirani pielon, kasni sa izlucivanjem ks i pokazuje dilataciju uretera. Stop u lucenju ks u donjoj trecini uretera. Predlaze se chewassu uereterografija. Pa vas molim da mi objasnite sta to znaci i koliko je opasno. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Govorimo o desnoj strani.
      desni bubreg je udvojenog pijelona/urodjeno/, sporije izlucuje kontrastno
      sredstvo.
      desni ureter /mokracovod/ prosiren u donjoj trecini/iznad besike/sa stopom
      u izlucivanju. U tom delu se nalazi neka prepreka koja sprecava prolaz mokrace
      iz bubrega u besiku.
      nije vidjena kalcijska senka koja bi ukazivala na kamen.
      zato predlazu ureterocistografiju desno po sevasiju.
      cistoskopom se u besiku ubaci sonda u pocetni deo desnog uretera, ubrizga kontrast i snima na
      rentgenu da se vidi sta je izazvalo stop.
      metoda nije toliko opasna koliko se iz mog opisa mozda moze zakljuciti.
      to treba sto pre da uradite.