Postovani, u aprilu mi je diagnostifikovan prostatitis, bakterija enterokokus, pronadjen preko spermokulture. Pio sam 2 mjeseca antibiotike ukljucujuci ciprocinal od mjesec dana, nisam je uspio rijesiti, barem su ostali ti subjektivni osjecaji, onda sam isao prirodnim putem, pio paraprotex, mnogo caja i dizao imunitet, kada sam vidio da se osjecam bolje, ponovio spermokulturu i bila je uredna, to je bilo u septembru, no u oktobru sam ponov poceo osjecati potrebu za cescim mokrenjem, nije bilo bolova samo potreba za cescim mokrenjem, u spermokulturi mi je pronadjena nova bakterija - klebsiella enterobacteria. Doktorica je preporucila da ponovo pocnem sa antibioticima, 2 sedmice amoxicilin i 2 sedmice cefalexin, na koje je bakt. Bila osjetljiva. No, imam osjecaj da mi antibiotici vise odmazu. Htio bih ponovo pokusati prirodnim putem, ali ne znam koliko je hitno da lijecim odmah antibioticima, da li se moze pogorsati? I kako je nova bakterija dospjela u prostatu, da li je moguce da mi se organizam poremetio od velike kolicine antibiotike koju sam pio, da li to moze biti razlog nove bakterije. Hvala

    Odgovoreno: 20. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Trebalo je duze vreme da uzimate paraprotex.
      bakterija u prostati moze biti razlicitih.
      jedan soj nadjaca, mi ga antibioticima smanjimo
      i stvorimo uslove drugom soju i tako u nedogled.
      osnovno je da jacate imunitet ishranom i primenom
      fitopreparata.
      predlazem vam da paraprotex i probiobalance tablete,
      kao i d drops kapi uzimate sledecih pola godine bez pauze.
      imajte odnose samo sa jednom partnerkom.