Postovani, moje pitanje je da li je sa sledecim spermogramom moguce zacece prirodnim putem? U zagradama navodim referentne vrednosti navedene u nalazu. Apstinencija: 4 dana volumen: 1. 09 (2. 5-6) viskozitet: 2. 2 sec (<10) ph: 7. 6 (7. 4-7. 8) broj sp.: 16. 7 mil/ml (50-150) ukupan broj: 18. 2 mil/ejak (100-500) pokretljivost: 57% (>50) brzih: 43% (>25) progresivnih: 18% abnormalnih: 86% (<90) zivih: 87% (>80) leukociti: <1. 0 mil/ml (1) celije testisa (direktno prevodim): <1. 0 (<1. 0) u komentaru je dopisano: "normalan kvalitet sa jos uvek malim brojem. Nema znakova infekcije. Spermatozoidi imaju normalnu morfologiju. Redukovana plodnost sa mogucnoscu oplodnje partnera kroz vreme, ako ona ima dobru plodnost i sa redukovanim odnosima u periodu ovulacije (5-6 dana apstinencije) . Eventualno, mpo? " mene zbunjuje to sto su abnormalne forme 86% , a to je oznaceno kao normalno. Da li je u pitanju drugacija metoda analiziranja ili stamparska greska?

    Odgovoreno: 19. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Radi se o stamparskoj gresci.
      kolicina ejakulata je smanjena.
      lako je smanjen broj spermatozoida u jednom mililitru a samim tim i
      u ukupnom ejakulatu.
      pokretljivost je dobra.
      predlazem da pola godine uzimate paraprotex, probiobalance, co q10,
      l carnitin, mega cink i da ponovite spermogram.
      videti na www. Suplementi-srb. Com