Postovani doktore, imam bakteriju ureaplasma, mozda je par meseci prisutna, ne znam tacno. Pijem doksiciklin od kako je utvrdjeno postojanje bakterije. Prvo je moja devojka otkrila da je ima. Zanima me da li je i koliko opasna ova bakterija? Da li mogu da ostanem sterilan?

    Odgovoreno: 14. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Ureaplasma urealythicum je polno prenosiva klica iz grupe mikoplazmi.
      odnosi sa zastiotom.
      lece se oba partnera, uglavnom dve do tri nedelje, i to
      po antibiogramu.
      kontrola brisa nekoliko dana po zavrsenom lecenju i to oba partnera.
      ne smete uzimati toliko dugo antibiotike.