Postovani, da li mozete da mi kazete da li je u redu ovaj nalaz spermograma: volumen 1. 8 boja bledo zuta ph 7. 6 broj spermatozoida 92. 0 broj pokretnih spermatozoida 0. 58 broj slabo pokretnih spermatozoida 0. 17 broj nepokretnih spermatozoida 0. 25 normalni oblik 0. 61 patoloski oblik 0. 39 leukociti 8-10 fruktoza pozitivna aglutinacija spermatozoida 1-2

    Odgovoreno: 09. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar iako ima par parametara koji odudaraju od normale.
      volumen je lako smanjen.
      pokretljivost i oblik spermatozoida je dobar.
      leukocita je nesto vise
      a aglutinacija naglasenija.
      sve to moze govoriti da je kod vas prisutna infekcija
      koja treba da se istrazi pa da se potom pravilno leci.
      uradite i asa /antispermatozoidna antitela/ pored bakterioloskih
      pregleda.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis