Postovani, moja majka (63 god) je pre neki dan osetila veoma jak bol u predelu desnog bubrega, imala je mucninu i povracala dva, tri puta. Osim sto joj se cesce islo u wc, nije imala nikakva peckanja i bolove pri mokrenju ili krv u mokraci. Uradila je isti dan i ultrazvucno snimanje abdomena, ali su rezultati ok. Vadila je krv i imala povecane odredjene vrednosti koje bi, kako nam je rekao laborant, mogle da ukazuju na to da ima neku upalu ili bakterije. Uradila je i urino kulturu, posto smo mislili da su bakterije uzrok tog bola, tj. Neka upala, ali, na nase veliko iznenadjenje nije nadjeno nista sto bi ukazivalo na bakterije u mokraci. Do sada je pila diklofen i pocela da pije anibiotik. Da li bi ste mogli da pomognete i uputite nas sta bi jos trebalo uraditi, da bi se saznalo odakle taj bol potice. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Malo kasnim sa odgovorom. Mislim da ste se vec orijentisali.
      treba razluciti da li su bolovi od strane bubrega ili zucne kese.
      laboratorijski nalazi i klinicki pregled su od presudnog znacaja pa
      verujem da je vas urolog to vec rastumacio.