Postovani, imam 35 god. Isto toliko i moj suprug. Dve godine pokusavamo da ostanem u drugom stanju i jos nisam. Spremamo se za vto. Meni su svi rezultati dobri a njemu isto sem spermokulture u kojoj je nadjena streptococcus agalactiae (gr b) -umeren broj, gljivice nisu izolovane. Spermogram: pokretljivost 85% , 75% prog. Broj spermatozoida 110x10 na 6. Dobio je eritromicin da pije. Interesuje me da li to utice na oplodnju? Kako da se najbolje izleci? Kako mogui da proverim da li i ja imam streptokoku, ako je prelazno? Zeljno iscekujem odgovor, unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Za vto je ovo odlican spermogram.
      mozda vise ne treba da gubite vreme sa pokusajima
      prirodne oplodnje.
      inace ste mogli lecenjem postojece infekcije i da popravite
      broj spermatozoida