Postovani, obracam vam se u nadi da cete mi resiti neke nedoumice. Naime, uradio sam spermogram koji vam u potpunosti saljem, nijedan deo nisam izostavio i rezulatati su sledeci: zapremina ejakulata u cm: 1. 5, vreme razvodnjavanja: 32min, viskozitet: razvodnjen, ph vrednost: 8-9, pokretljivost i broj spermatozoida (negativnih preparata, centrifugata): normokineza 10% , hipokineza 55% , akineza 35% broj u 1cm: 7, 185. 500, u celom ejakulatu 10. 781. 250 normalne forme: 11% pataloske forme: glava 37% , vrat 14% , rep 38% dijagnoza: oligospermija ii napomena: bakterije, leukociti da li postoji adekvatna terapija i da li cemo mocu supruga i ja da prirodnim putem dobijemo bebu? Unapred zahvalan zabrinuti mladic: )

    Odgovoreno: 31. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Kod vas je smanjena kolicina ejakulata a smanjen je i broj spermatozoida u ml.
      smanjen je i procenat normalno pokretnih ali je ukupan procenat pokretnih dobar.
      takodjer je mali procenat spermatozoida normalnog oblika.
      iz ovoga sto ste poslali mi nije jasno da li su bakterije i leukociti prisutni u nalazu.
      ako jesu to bi onda govorilo za prisustvo infekcija koju treba detaljno istraziti i onda pravilno
      leciti nakon cega bi se moglo ocekivati da se spermogram popravi i da dodje do prirodne oplodnje.
      ako niste daleko mozete me posetiti.
      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis