1. Šta znači nehomogena prostata?

    Pitanje broj: #121734

    Poštovani,

    šta znači nehomogena prostata?
    Odnosno * neujednačena struktura /gradja parenhima /prostate koja ukazuje na neko obolenje prostate, najcesce prostatitis*.?
    Šta mi Vi predlažete jer je drugo sve ok, od urina, pa do briseva sve je uredu.

    Jedino na ultrazvuku pokazuje da je prostata nehomogena.

    Odgovoreno: 29. 10. 2013.

Komentari na pitanje: #121734

    • Imam 69 godina, prostata je homogena relativno oštro ogranicena, Vol 46ml.

    • Dragi doktore, imam 66 godina i ultrazvukom je utvrđena dimenzija prostate 5x.4.5cm kao i PSA 1.2. Dobio sam od lekova tablete Tamsol 1x1. Molim Vas za mišljenje. Hvala.

    • UZ prostate dijametra 30 x 44 mm, hipohogena, homogena kakvi su rezultati imam 57 godina Mile

    • Dobar dan želim. Doktore imam 55 godina veličina moje prostate na ultra zvuku je 3,5x4,5 x5 cm. Težina 40 grama. Prostata je homogena. Da li je ovo mnogo uvećana prostata za moje godine. PSA he u granicama normale . Hvala