Bio sam kod urologa i rekao mi je da na lijevom testisu ima varikocelu i rekao je da je to neka srednje velicine, sto znaci da je operativna, ali mi je takodje rekao da on tu ne bi nista dirao. Interesuje me da li to moze da mi utice na spermu, i kako to lijeciti? Takodje imam i povremeni svrab i znojenje u predjelu mosnji, da li su uzrok toga varikocele? Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 31. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Varikocela moze uticati na spermatogenezu,
      zato uradite spermogram. Ako je dobar onda varikocelu ne treba da operisete.
      varikocela nije uzrok preteranog znojenja i svraba u regionu skrotuma.