Postovani, kod urologa mi je ustanovljena dijagnoza asthenospermio. Spermogram je sledeci pogresivno pokretni sper. 0. 20 a (referentna vrednost je >0. 25) pokretni 0. 19 a nepokretni 0. 45) , cink 0. 12 (referentna vrednost >0. 18) sve ostalo je u redu. Uradio sam bris uretre na hlamidiju mikoplazme, ureaplazme, spermokulturu, nivoe testesterona lh fsh i prolaktin i sve je u redu. Doktor mi je dao terapiju proxeed 2x1 i vitaminsku-najvece jacine. Koje vitamine treba da pijem? Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Astenospermiju najcesce izaziva varikocela, infekcija ali
      i autoimuni procesi.
      zato proverite to a ako niste uradite i asa /antispermatozoidna antitela/.
      pored prooxeda uzimajte i mega zink, omega 3 i super mega 50.
      videti na www. Suplementi-srb. Com